Iepriekšējo nedēļu laikā esam apskatījuši cik daudz un dažādas saslimšanas ir iespējams iegūt seksuāli transmisīvā ceļā. Pienācis laiks uzzināt kā varam no tām izvairīties pasargājot sevi un savus partnerus. 

Viena no visbīstamākajām saslimšanām ir HIV, jo līdz šim nav atklāti efektīvi terapijas līdzekļi slimības pilnīgai izārstēšanai. Taču šobrīd tiek petīti veidi, kā veiksīgi ārstēt  iepriekš minēto saslimšanu. Savukārt, laicīgi atklājot šo infekcijas slimību un patstāvīgi to kontrolējot, ir iespējams to ierobežot un nodzīvot pilnvērtīgu dzīvi. Apzinoties to, ka slimības pārnešanas mehānisms ir transmisīvs, universālie profilakses ieteikumi ir: 

  • izvairīties no gadījuma rakstura seksuāliem kontaktiem;
  • seksuālo kontaktu laikā lietot prezervatīvu;
  • intravenozo narkotiku lietotājiem neievadīt narkotikas ar kopīgu šļirci.

Arī profilakse pret iespējamu inficēšanos ar HIV ir asins un audu donoru pārbaudes. Piemēram, nododot asinis valsts asinsdonoru centrā, donora asinis tiek testētas arī uz HIV infekciju. Gadījumā, ja inficēšanās tikusi konstatēta, donors tiek par to informēts ar elektroniskā pasta palīdzību. Kā jau mēs zinām HIV infekcija var tikt pārnesta ar vaginālo šķidrumu, tāpēc sievietei pirms dzemdībām arī tiek veikts profilaktisks tests pret iespējamu inficēšanos ar HIV.